Dabrówno - s9.sam3.pl

Czwartek,  19-09-2019,
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
top news port info mstr galp ekartki newsletter kontakt
pl
en
de
logo.png fe225a40b92d219baf663f21515441ac
 
Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt

Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt z siedzibą w Dąbrównie

,,Najwyższą wartością jest życie i na każdym człowieku spoczywa nieograniczona odpowiedzialność za świadomą ochronę wszystkiego, co żyje”

 POSZUKUJĄ DOMU


Gardej- to psiak to połowy łydki. Młody, grzeczny, przytulaśny. Przez ponad dwa miesiące błąkał się po jednej z wsi, unikając kontaktu z ludźmi. Trzeba było posłużyć się żywołapką, żeby go złapać, bo bał się podjeść do człowieka. Potem, gdy już jechał w miejsce, gdzie ma zagwarantowany wikt i opierunek, wtulał się w kolana człowieka. Jest radosny, pozytywnie nastwiony do ludzi i innych zwierząt. To młody około 2- 3 letni pies, który marzy o swoim Domu i swoim Człowieku. Gardej jest zaszczepiony, odrobaczony, wkrótce zostanie wysterylizowany i zaczipowany.  Telefony do kontaktu: 505540455, 784043984. 

 

___________________________________________________________________

Mija- sunia, która trafiła do nas razem z trójką swoich dzieci. To młoda, około roczna, niesamowicie mądra i cierpliwa sunia. Dogaduje się ze wszystkimi bez wyjątku. Nie ma w niej cienia agresji. Do niedawna jej życie nie było usłane różami. Gdy trafiła do nas, można było policzyć jej żebra, trzeba było jej limitować jedzenie, bo nie mogła się najeść do syta. Mieszkała w klatce na króliki.  Mija jest zaszczepiona, odrobaczona, wkrótce zostanie wysterylizowana i zaczipowana. To pies na medal. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 505540455, 784043984.

 

__________________________________________________________________________

Wena- siostra Milki i Miki, córka Miji. Około trzymiesięczna sunia. W miejscu, gdzie przebywała, nie miała szans na szczęśliwe życie. Ale już nie musi się martwić, brzuszek ma zawsze pełny. Brakuje jej jednak towarzystwa Człowieka, jego miłości.  Wena jest bardzo grzeczna, troszeczkę wycofana. Kto pokocha to śliczne maleństwo. Wena jest zaszczepiona, odrobaczona, wkrótce zostanie wysterylizowana i zaczipowana. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.

 

__________________________________________________________________________

Kama- ta około  4- 5- letnia Kama, to niezwykła sunia, która trafiła do nas 17 grudnia 2018 roku. Błąkała się bezradnie po jednej z miejscowości na terenie gminy Dąbrówno. Widać było, że niedawno rodziła. Czyżby to powodem tego, że straciła dom? Na szczęście na jej drodze znaleźli się dobrzy ludzie, którzy udostępnili jej pomieszczenie do spania, dawali jeść i pomogli przetrwać trudne chwile. Kama jest niezwykłym psem. Niezwykłe łagodna, przyjaźnie nastawiona do ludzi i innych zwierząt. Człowieka najchętniej nie odstępowałaby na krok, uwielbia jego towarzystwo. Sunia jest zaszczepiona  przeciw wściekliźnie, chorobom wirusowym, zaczipowana, odrobaczona. Pod koniec stycznia zostanie wysterylizowana. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.

 

____________________________________________________________________________

Negri- młodziutka, niespełna roczna sunia  szuka Domku. Niedawno błąkała się bezradnie, można było policzyć jej kości. Sunia sięga do połowy łydki. Jest bardzo energiczna, czujna. Będzie z niej dobry kompan do zabawy i spacerów i świetny obrońca. Wkrótce Negri zostanie wysterylizowana  i zaczipowana, jest już zaszczepiona i odrobaczona. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984. 

 

____________________________________________________________________________

Poznajcie proszę nasz najnowszy Skarb…

Śliczna, łagodna i spragniona czułości Sisi. W swoim krótkim życiu- ma zaledwie około 2,5 roku- sporo już przeszła. Przez większość tego czasu błąkała się po polach i lasach. Największą krzywdą jaką ją spotkała jest fakt, że nie zna towarzystwa człowieka. Czasem dla zwierząt to lepiej, ale nikt tak nie łączy psa ze światem jak człowiek, dobry człowiek. Iga nie miała szansy, aby zaprzyjaźnić się z ludźmi, dlatego też nie potrafi jeszcze z ludźmi być.

Maleńka wymaga pracy- potrzeba ją nauczyć jak żyć, jak współpracować z ludźmi, jak pokazać swoją dobrą naturę. Do tej pory nauczyła się tylko ukrywać i walczyć o pożywienie. To niewiele, ale dzięki temu przetrwała.

Może jest wśród nas ktoś, kto znajdzie dla niej czas, będzie miał cierpliwość i zapragnie pokazać jej, jakie może być życie. Kto zechce dać jej szansę na szczęście? Kto pokocha Igę i odda jej siebie po to, aby ona mogła odwdzięczyć się tym samym, kiedy tylko się tego nauczy…

Na chwilę obecną Sisi ma dom tymczasowy, taki dom na chwilę… To jednak tylko zabezpieczenie na moment. Sisi  musi znaleźć dom. Prawdziwy Dom, Dom na zawsz. Miejsce, gdzie będzie wyczekiwana i upragniona, gdzie znajdzie zrozumienie i będzie mogła spokojnie się socjalizować.

Uratuj Sisi… Pokochaj ją tak, jak na to zasługuje. Telefon kontaktowy: 784043984

 

____________________________________________________________________________

Szanowni Państwo! Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem.

W dniu 23 lutego 2019 roku na plaży w Saminie ( gmina Dąbrówno), nad jeziorem Dąbrowa został znaleziony pies. Pies przebywał w dole do którego były wylewane nieczystości z szamba. Dół miał głębokość około 1 metra i zdrowy pies, który znalazłby się w nim przez przypadek, powinien się z niego samodzielnie wydostać. Pies został poddany badaniu przez specjalistę wKatedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie, który  stwierdził, że pies cierpi na deficyty neurologiczne spowodowane przypuszczalnie urazem czaszkowo-mózgowym. Na jego głowie jest widoczna blizna, prawdopodobnie po tępym urazie głowy. Pies w dole spędził kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin. W momencie znalezienia nie wydawał żadnych odgłosów, nie wzywał pomocy. Był skrajnie wycieńczony. Po zabezpieczeniu go, gdy nieco doszedł do siebie, wył głośno z bólu. Przez pierwsze dni nie wstawał na nogi, nie był w stanie trafić samodzielnie pyskiem do miski. Tobi, bo takie imię otrzymał, to samiec w wieku około ośmiu miesięcy w typie labradora. Pies w wyniku urazu nie widzi na jedno oko, cierpi na niezborność chodu, szczególnie widoczną na kończynach miedniczych. Mamy nadzieję, że pies dojdzie do pełnej sprawności, choć póki co rokowania są ostrożne.

Prosimy o pomoc w ustaleniu właściciela psa lub zgłoszenie się świadków zdarzenia. Gwarantujemy pełną anonimowość. Prosimy o kontakt przez Messenger lub pod numerami telefonów: 505540455, 784043984. Sprawa została zgłoszona odpowiednim organom ścigania.

 

____________________________________________________________________________


Pamiętacie te czterołapy? Demon, Biszkopt, Perła- Gala, Bolek, Misiek, Saba, Luna, Czika, Albert, Kora, Kulka, Berry, Mika, Rudi, Tośka, Luśka – to kilkunastu naszych na szczęście już byłych podopiecznych,  psiaków- szczęściarzy, którym się udało i po trudnym okresie swojego życia, udało się znaleźć Prawdziwe Rodziny.  Dziś są bezpieczne, radosne. Z relacji wiemy, że odwdzięczają  się swoim nowym właścicielom z całego serca.


PRZYDATNE INFORMACJE

Więcej o naszym Stowarzyszeniu
Galeria "Chwila refleksji"
Gdy jesteś świadkiem znęcania się nad zwierzęciem

Gdy znajdziesz bezdomnego psa
Jak to jest naprawdę ze znakowaniem zwierząt domowych
Materiały na temat zwierząt
Ulotka na temat sterylizacji
Co zrobić  jeśli zginął Twój pies
Materiały edukacyjne dla nauczycieli
Informacje na temat zwierząt
Apel do nowożeńców

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
b1.png 150f6985d1adeda7b35ec612470d2b08
b2.png 51517b050c624a1ad914b6b01784fe62
b3.png 18d59615f80cadf0d2d225057496c4f9
b4.png 262f9323ba8c201da776872d9ad16e86
b5.png 43685ae4d63b37f06bf00e5e0d1d6e71
b6.png 28a2d5a50181dbe2c2049b7ba775fed4