Dabrówno - s9.sam3.pl

Środa,  19-12-2018,
Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
top news port info mstr galp ekartki newsletter kontakt
pl
en
de
logo.png e7ad7653833547d803eb8eb7d86d8920
 
Zwierzęta do adopcji

Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt z siedzibą w Leszczu

,,Najwyższą wartością jest życie i na każdym człowieku spoczywa nieograniczona odpowiedzialność za świadomą ochronę wszystkiego, co żyje”

 POSZUKUJĄ DOMU


Sparky -to cudowny pies w typie malamuta. Psiak został znaleziony w pobliżu miejscowości Leszcz, na terenie gminy Dąbrówno. Był  zaniedbany, wychudzony, można było  policzyć mu żebra. Boki zwierzęcia był zapadnięte. Sierść w stanie okropnym, wychodziła całymi płatami. Mimo tego, co przeszedł, pies lgnie do ludzi, uwielbia głaskanie, najchętniej nie rozstawałby się z nimi.  Wykonuje podstawowe komendy.  Nie reaguje agresją na inne psy. Prosimy o udostępnianie postu i pomoc w znalezieniu nowego, lepszego domu dla tego młodego malamucika.  Pies na początku września zostanie wykastrowany.

Telefony kontaktowe: 505 540 455, 784 04 39 84

_________________________________________________________________________

Schila - młoda, nieduża sięgająca połowy łydki sunia szuka domu. Została znaleziona błąkająca się po jednej z miejscowości na terenie gminy Dąbrówno. Jest bardzo grzeczna, widać że kocha dzieci. Na początku września zostanie wysterylizowana.

Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.

_________________________________________________________________________

Tramp - to młody, około 2- letni pies mieszaniec. Jest bardzo charakterystyczny, bo jedno oko ma białe. Tramp to psiak- przyjaciel człowieka i innych zwierząt. Uwielbia towarzystwo, nie lubi pozostawać sam. Jest bardzo ciekawy świata, szybko się uczy. Ładnie chodzi na smyczy, zna podstawowe komendy. Tramp jest wykastrowany, zachipowany, zaszczepiony i odrobaczony. Ma książeczkę zdrowia. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.

__________________________________________________________________________

Pikuś -  ten młody, około półtora roczny psiak, nie miał do tej pory życia usłanego różami. Już jako dziecko trafił na łańcuch i na nim wisiał przez 24 godziny na dobę, Nikt nie wychodził z nim na spacery, nie pomyślał, że jego potrzeby są większe niż „byle co” wrzucone do miski i wiatrem podszyta buda. Dziś uczy się życia, poznaje świat, chłonie go wszystkim swoimi zmysłami. Pikuś będzie świetnym towarzyszem człowieka, doskonałym kompanem do zabaw i figli. Jest czujny, dobrze pilnuje swojego terenu. Pies jest zaszczepiony, odrobaczony. Zostanie wykastrowany. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.

__________________________________________________________________________

Sara szuka domu
   Ósmy listopada 2017 roku- otrzymujemy zgłoszenie o psie, który miał zostać  opuszczony przez właścicieli. Jedziemy do jednej z wsi na terenie gminy Dąbrówno, aby sprawdzić  na miejscu, co się wydarzyło.
     Stwierdzamy, że właściciele suni nie zmienili miejsca pobytu. Okazuje się jednak, że sunia- Sara przebywa w skandalicznych warunkach. Buda psa jest nieocieplona, przestrzeń życiową Sary wyznacza około metrowy łańcuch i… kałuże dookoła. Przed budą jest garnek z wodą o ciemnym zabarwieniu, której jakość pozostawia wiele do życzenia. Brakuje garnka z jedzeniem. Co jest najgorsze, okazuje się, że Sara jest chora. Ma guzy znacznych rozmiarów na listwie mlecznej.  Właściciele Sary  mimo obietnic nie konsultują się
z weterynarzem. W związku z powyższym została wydana  decyzja administracyjna dotyczącą czasowego odebrania psa z uwagi na zagrożenie życia. Okazuje się, że po ciele psa chodzą ogromnej wielkości pchły. Sara ma przepuklinę i guzy na listwie mlecznej. Oprócz zabiegów które ratują jej życie, zostaje przeprowadzony zabieg sterylizacji. Operacja jest rozległa i skomplikowana. Sara trafia na ponad trzy tygodnie do domu tymczasowego, gdzie powoli dochodzi do siebie, otoczona troskliwą opieką. Okazuje się bardzo mądrym psem, szybko się socjalizuje, uczy nowego życia. W marcu 2018 roku Sara przechodzi kolejną operację, w związku z guzami, zostaje jej amputowane pół ogona. Dziś Sara to zupełnie inny pies, cieszy się życiem, czuje się dobrze, uśmiecha się! Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.

____________________________________________________________________________

Ciapek - ten wspaniały, ciepły piesek najdłużej spośród naszych podopiecznych  z utęsknieniem czeka na domi odpowiedzialnych ludzi. Jest przyjacielski, wesoły, spokojny.  Uwielbia towarzystwo ludzi, spacery i zabawę. Patrzy smutnymi oczyma, gdy zostaje sam.  Ma się wrażenie, że pyta: Dlaczego nie mogę pójść z Wami, jestem taki malutki, nie będę Wam przeszkadzał, pozwólcie mi być Waszym przyjacielem
i obrońcą.  To prawdziwy pieszczoch. Do lipca 2015 roku miał ciepły dom  i kochającą go opiekunkę. Niestety ona zmarła,
a  pies przeszkadzał  rodzinie zmarłej i został pozbawiony domu. Toleruje inne psy, choć czasem bywa zazdrosny. W domu mieszkał z dwoma swoimi psimi kolegami, a w przytulisku dzieli kojec z sunią. Ma około 6 lat. ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ ODPOWIEDZIALNY CZŁOWIEKU, BĘDĘ KOCHAŁ CAŁYM SWYM PSIM SERDUSZKIEM!

Ciapek jest zaszczepiony przeciw wściekliźnie i chorobom wirusowym, odrobaczony, wykastrowany  i zaczipowany. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.

____________________________________________________________________________

Kto podaruje serce Pukowi?

Puk - to super pies! Błąkał się od lutego 2018 roku po jednej
z okolicznych wiosek szukając człowieka, który go nakarmi.
To około roczny piesek bardzo przyjazny wobec ludzi i zwierząt- taka przytulanka na czterech łapach. Nie wyglądał na zaniedbanego. Na szyi miał kolorową obrożę. Możliwe, że został wyrzucony

z samochodu lub komuś uciekł, ale niestety nikt go nie szukał
i  poszukiwania właściciela skończyły się fiaskiem. Obecnie jest pod naszą opieką, ale widać, że jest to psiak, który przebywał w domu

i kojec nie jest najlepszym miejscem dla niego. Godzinami leży
z pyszczkiem wciśniętym między kraty i błagalnym wzrokiem prosi,
aby ktoś go zabrał ze sobą.

Psiak jest zaszczepiony przeciw wściekliźnie i chorobom wirusowym, odrobaczony, wykastrowany i zaczipowany. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984

____________________________________________________________________________

Borys -  ten kolejny, potrzebujący psiak trafił pod naszą opiekę
24 października 2017 roku. O tym, że Borys, bo takie imię otrzymał od nas, potrzebuje
pomocy zaalarmowali mieszkańcy pewnej wsi.
Psiak dwa dni koczował pod sklepem i czekał na wsparcie. Był wychudzony
i baardzo głodny. Borys to młody psiak.
Lubi ludzi, uwielbia zabawy z nimi. Ma niespożytą energię.  Trochę gorzej układają mu się relacje z innymi psami. Jest zazdrosny i czasem próbuje atakować. To pies w typie wyżła.  Ma doskonały węch, słuch
i wzrok, „wystawia" zwierzęta. Być może zaginął jakiemuś myśliwemu. Potrzebuje domu bez innych zwierząt z człowiekiem, który będzie jego przywódcą. Świetnie sprawdzi się w roli stróża. Nie wpuści nikogo obcego na swój teren!
Psiak jest zaszczepiony przeciw wściekliźnie i chorobom wirusowym, odrobaczony, wykastrowany i zaczipowany. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984

____________________________________________________________________________

Luks - to młody, około 2- 3 letni psiak szuka domu. Przez dłuższy czas przebywał pod opieką starszej pani, która mało interesowała się jego losem. Nieocieplona buda, krótki, często zaplątany łańcuch i chleb rozmoczony z wodą - zdaniem na szczęście byłej już właścicielki, to wszystko, co powinno psu wystarczyć do życia. Ten mega pozytywny pies czeka z utęsknieniem na dom, którego nie miał chyba nigdy.
Psiak jest zaszczepiony przeciw wściekliźnie, odrobaczony, wykastrowany i zaczipowany. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984

____________________________________________________________________________

Fragles - nie znamy historii jego życia. W pewien jesienny dzień pojawił się w jednej z miejscowości. Przestraszony, nieufny, ludzi omijał szerokim łukiem. Gdy był głodny, zakradał się do miski swojego „kumpla” Misia i wykradał mu jedzenie. Z Miśkiem czasem dzielił budę, a czasem wojował. Przez ponad pół roku nie dawał sobie pomóc, nie można go było złapać. Gdy w końcu to się udało, od razu pojechał do lekarza. Okazało się, że po jego ciele biega stado pcheł, które dokuczały mu okrutnie. Dziś już w niczym nie przypomina tego psiaka sprzed niespełna roku. Nie musi walczyć o przetrwanie, pozwala się głaskać, widać, że sprawia mu to przyjemność. Mój człowieku, gdzie jesteś? Chcę Cię kochać, pilnować, być Twoimi uszami i oczami.
Psiak jest zaszczepiony przeciw wściekliźnie, odrobaczony, wykastrowany i zaczipowany. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984Pamiętacie te czterołapy? Demon, Biszkopt, Perła- Gala, Bolek, Misiek, Saba, Luna, Czika, Albert, Kora, Kulka, Berry, Mika, Rudi, Tośka, Luśka – to kilkunastu naszych na szczęście już byłych podopiecznych,  psiaków- szczęściarzy, którym się udało i po trudnym okresie swojego życia, udało się znaleźć Prawdziwe Rodziny.  Dziś są bezpieczne, radosne. Z relacji wiemy, że odwdzięczają  się swoim nowym właścicielom z całego serca.


STRAŻ OCHRONY PRZYRODY I PRAW ZWIERZĄT przyjmie nowych członków (osoby pełnoletnie)

oraz wolontariuszy w wieku

od 13 do 18 lat z Dąbrówna i gmin okolicznych


Jest nas mało, a pracy przy zwierzakach coraz więcej,

dlatego szukamy chętnych do opieki
nad psiakami z przytuliska, wyjazdów interwencyjnych, organizowania zbiórek karmy

 czy udostępniania informacji o naszej działalności na stronach internetowych.

Kto kocha zwierzaki i czuje się na siłach, tego zapraszamy w nasze szeregi.
Zapraszamy także chętnych z terenu całego kraju, którym nie jest obojętny los zwierząt

do współpracy z nami i zakładania naszych placówek w całej Polsce.
Kto się zdecyduje, proszony jest o kontakt z Prezesem Stowarzyszenia Panem  Jarosławem Samkiem na czacie lub pod numerami  telefonów:

885 356 788, 505540455.

PRZYDATNE INFORMACJE

Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt zwraca się z APELEM do Mieszkańców gminy Dąbrówno
AKCJA STERYLIZACJA -marzec 2016

Więcej o naszym Stowarzyszeniu
Galeria "Chwila refleksji"
Gdy jesteś świadkiem znęcania się nad zwierzęciem

Gdy znajdziesz bezdomnego psa
Jak to jest naprawdę ze znakowaniem zwierząt domowych
Materiały na temat zwierząt
Ulotka na temat sterylizacji
Co zrobić  jeśli zginął Twój pies
Materiały edukacyjne dla nauczycieli
Informacje na temat zwierząt
Podziękowania
Apel do nowożeńców
Podziękowania Nadleśnictwu Olsztynek
Podziękowanie Lewałd
Podziekowanie Pani Marioli Kilian

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
b1.png 6bddf6087a7762cdb966c8fed2e1a8d8
b2.png ea6524178b110771122eb60b1e68c36f
b3.png bf3cfe5ddbe7be68f84ae91d6e44bd31
b4.png b9da069bc75f0547b6937690303bd8b7
b5.png 8e0d7586d76056ccf972c9408f7f19d9
b6.png e6217dff088d59a506c7e7fbd2290eac